Warsztaty na Pomorzu

20 czerwca w miejscowości Węgry odbyły się warsztaty dla wyżłów i płochaczy.

Głównymi organizatorami i inicjatorami była Komisja Kynologiczna przy PZŁ Elbląg oraz Komisja Szkolenia.

W organizacje zaangażowało się KŁ Bażant Malbork w osobie prezesa koła Marcina Sarnowskiego.

Do współpracy został poproszony Klub Wyżłów PZŁ, przedstawiciele Majka Kozłowska(aport) i Tomasz Sławiński(woda, praca nad stójką) prowadzili zespoły szkoleniowe, szkoląc psy.

Dyscyplinę w sposób perfekcyjny poprowadził kol. Bartek Stańczyk.

Zajęcia odbywały się w czterech grupach, systemem rotacyjnym.

W tematyce uwzględniono przede wszystkim potrzeby młodych psów: dyscyplina, praca nad aportem, reakcja na strzał, praca na wodzie, doskonalenie stójki.

W spotkaniu uczestniczyło 20 psów różnych ras: małe musterlandery, wyżły weimarskie, wyżły węgierskie, wyżły niemieckie szorstkowłose, wyżły niemieckie krótkowłose, bracco italiano, czeskie fouski, parson rusellterier.

Warsztaty zakończyły się wspólnym posiłkiem i ogniskiem oraz doskonałym ciastem. Tradycyjnie podczas poczęstunku nastąpiło podsumowanie i wymiana doświadczeń dotyczących pracy z psem myśliwskim użytkowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia przy pełnym zachowaniu zasad sanitarno epidemiologicznych oraz z zachowaniem dystansu społecznego i uczestnikom za stworzenie przyjaznej atmosfery podczas szkolenia. Darz Bór

Relacje fotograficzną z warsztatów wykonała Sandra Makaruk Fotografia, po foty psów z pracy można się zgłosić na priv do koleżanki.

Slawinski Tomasz