Szkolenie w OHZ Moszna 25-26.06.2016 – relacja

W miniony weekend, zgodnie z planem odbyło się szkolenie w OHZ Moszna na Opolszczyźnie. Zajęcia prowadził Marcus Kozlowski z Klubu Niemieckiego Wyżła Krótkowłosego Rheinland, znany klubowiczom z poprzedniego spotkania w Czempiniu. Do Mosznej przyjechali przewodnicy ze Śląska, Podkarpacia, Mazowsza i Lubelszczyzny. Trud tłumaczenia wzięła na siebie, z właściwym sobie wdziękiem Marysia Mąka.

Pierwszy, bardzo upalny dzień poświęcony był teoretycznym i praktycznym zajęciom dotyczącym aportu. Drugiego, na szczęście chłodniejszego, choć chwilami deszczowego, dnia ćwiczone były włóczki oraz podstawy pracy na wodzie.

Dzięki wielkiemu teoretycznemu oraz praktycznemu doświadczeniu Kolegi Marcusa, popartemu umiejętnościami dydaktycznymi, uczestnicy i obserwatorzy otrzymali spory kawałek wiedzy kynologicznej, z pewnością lepiej poznali swoje psy, zobaczyli też jak pracują doskonałe psy przywiezione przez wykładowcę. W trakcie spotkania powstały plany kolejnego spotkania szkoleniowego na jesieni tego roku. Po uzgodnieniu szczegółów informacja pojawi się na stronie Klubu.

Nasze spotkanie odwiedził i wziął w nim aktywny udział, przewodniczący Komisji Kynologicznej w Opolu Kolega Wiesław Cholewa. Przeprowadzone rozmowy zapowiadają dobrą współpracę, której owoce pojawią się już jesienią tego roku.
Zapraszam do galerii zdjęć wykonanych przez Patrycję Włodarską.

Zbigniew Ciemniewski