1

2017 – dobry rok dla polskich wyżłów

Nie było jeszcze takiego roku, jak obecny, w historii polskich wyżłów. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy obiema nogami w kynologicznej Europie. Fakty:

1. na IKP na Węgry wyjechało 4 przewodników (Piotr Kiszka, Rafał Owca, Przemek Miros, Piotr Wachnik) pod sztandarem Klubu Wyżłów, a do tego trzeba doliczyć udany udział w imprezie niezawodnej Iwony Porębskiej startującej poza Klubem oraz Wiktora Słodownika prowadzącego psa z Rumunii. Jedynie Kolega Wiktor wrócił z dyplomem II stopnia, pozostali zdobyli dyplomy I stopnia,

2. w czasie trwania IKP 4 innych polskich przewodników (chyba historyczny rekord) stanęło w szranki Memoriału im. Karla Podhajskeho (Urszula Lichniak, Agnieszka Spisak, Robert Skrzeszewski, Piotr Czartoryski) i obie Panie wróciły z tej arcytrudnej imprezy z dyplomami,

3. w tydzień po w/w konkursach czteroosobowa drużyna Klubu Wyżłów stanęła w szranki Światowego Konkursu Wyżłów Wszechstronnych znanego jako Puchar Dunaju, mając przeciwko sobie 11 drużyn z Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec i Austrii. W tej trudnej konkurencji nasza drużyna zajęła 6 miejsce wyprzedzając m.in. dwie drużyny niemieckie i Austriaków. Koledzy Robert Skrzeszewski i Piotr Kiszka zdobyli dyplomy I stopnia i zajęli indywidualnie miejsce w pierwszej dwudziestce zawodów.

Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!! Poniżej oficjalne wyniki oraz fotorelacja z IKP.

W kolejnym poście nieco dziegciu do tej beczki miodu.

Tabela wyników IKP 2017

Puchar Dunaju 2017 – składy drużyn

Zbigniew Ciemniewski

One Comment

  1. Gratulacje dla polskich przewodnikow i ich psow! Wspaniale wystepy! Dziekujemy za mile wspomnienie o nas!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *