3

78 Memoriał imienia Karla Podhajskeho – fotorelacja

Memoriał Karla Podhajskeho jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez kynologii łowieckiej w Europie. Przypomnę jedynie, że jest to trudny, prawdziwie międzynarodowy konkurs dla wyżłów wszechstronnych. Impreza organizowana jest w różnych czeskich łowiskach, trwa 2 dni i gromadzi na starcie zwykle 20 uczestników. Połowę z nich stanowią przewodnicy czescy, reszta to przewodnicy ze Słowacji, Węgier, Austrii, Niemiec i czasem również z Polski. Konkurs ma zawsze wspaniałą oprawę i liczną widownię tak, że jest prawdziwym kynologicznym świętem naszych południowych sąsiadów.

W tegorocznym Memoriale wziął udział Kolega Robert Skrzeszewski prowadzący wnk DIABLO Theogonia Black, idąc w ślady Urszuli Lichniak, Marka Pudełki i wcześniejszych polskich uczestników Memoriału. Z przyjemnością informuję Koleżanki i Kolegów, że polski zespół ukończył tą prestiżową imprezę z dyplomem II stopnia i dołączył do nielicznych polskich wyżlarzy mogących pochwalić się tym dyplomem. Wielkie gratulacje Kolego Robercie!
Poniżej fotorelacja dzięki uprzejmości Roberta Skrzeszewskiego oraz Nikola Balajkova

Zbigniew Ciemniewski

3 Comments

  1. Miło , zobaczyć naszego reprezentata w tak prestiżowym konkursie ! Wynik i dyplom II st. w tak prestiżowym Memoriale , żeby nie powiedzieć najtrudniejszym na świecie, musi wzbudzać szacunek i uznanie . Widać u Kolegi Roberta progresję ! Gratuluję !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *