0

SOLMS, AZP, HZP – OHZ PZŁ Czempiń 8 październik 2016 r.

Kończy się sezon konkursów, kończy się również kolejna edycja Polsko-Niemieckich Dni Kynologii Łowieckiej. Czas na krótkie sprawozdanie z ostatnich imprez tego sezonu. Przypomnę, że w ramach Polsko-Niemieckich Dni Kynologii Łowieckiej – JESIEŃ 2016, odbyły się dwa konkursy. Pierwszy z nich, prowadzony przez sędziów z DKV Oderland, odbył się 8 października na terenie OHZ Czempiń (pierwotnie planowano w tym samym terminie OHZ Moszna).

Konkurs, ze strony Klubu, zorganizowany był przez Marysię Mąkę z pomocą pracowników OHZ-tu (szczególne podziękowania dla Kolegów Macieja Budnego i Radzisława Wolińskiego).

Zgłoszono 4 wyżły, jednak ostatecznie, zgodnie z nienajlepszą tradycją naszych konkursów, na zbiórce stawiły się 3 spośród nich:
– wyżeł niemiecki szorstkowłosy CATYA vom Ruhlskopf prowadzony przez Patrycję Włodarską,
– wyżeł niemiecki szorstkowłosy BART Darbinis Dratas prowadzony przez Teresę Włodarską,
– wyżeł niemiecki krótkowłosy TREC Kajminia prowadzony przez Damiana Kuźmiaka.
Tak się złożyło, że ze względu na niemiecki regulamin, każdy z nich przeszedł nieco inny sprawdzian – CATYA zaliczała konkurs HZP, BART zaliczał AZP, natomiast TREC, SOLMS dla wyżłów krótkowłosych urodzonych po 1.10.2014.
Sprawdziany sędziowało 3 sędziów z Niemiec:
Sędzia główny – Christian Fritz
Steffen Fehlberg
Anne Kamper
Sprawdziany odbyły się przy „dobrej” pogodzie ale w naprawdę dobrze wybranym i przygotowanym łowisku. Wszystkie nasze psy zaliczyły swoje sprawdziany z dyplomem I stopnia i, co warte podkreślenia, pojawiły się nawet 2x literki h przy ocenach 4, co jest wyrazem znakomitego, ponadprzeciętnego zaliczenia, tak oznaczonej konkurencji.
Zapraszam do obejrzenia wyników oraz galerii zdjęć (autorka Marysia Mąka) z imprezy.

Zbigniew Ciemniewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *