3

Regionalny Konkurs Wyżłów Wielostronnych OHZ Moszna 15.10.2016 r. – relacja i wyniki

Wczoraj, na terenie OHZ PZŁ Moszna, odbył się drugi z konkursów w ramach Polsko-Niemieckich Dni Kynologii Łowieckiej JESIEŃ 2016. Sprawdzian odbył się w oparciu o polski regulamin konkursu dla wyżłów wielostronnych.
Przyjęto 13 zgłoszeń ale ostatecznie na starcie stanęło 11 wyżłów, w tym 2 wyżły węgierskie krótkowłose, 1 wyżeł weimarski długowłosy, 1 czeski fousek oraz 7 wyżłów niemieckich krótkowłosych. Warto podkreśli, że fouska prowadził Kolega z Czech Marian Porubsky.
Sędzią głównym był Kolega Krzysztof Fryc, do pomocy mający Marka Miśtala, Piotra Zająca, Wojciecha Rosiewicza oraz Krzysztofa Kunickiego. Wsparciem dla zespołu sędziowskiego było 3 asystentów – koledzy Jabłoński Piotr, Cholewa Wiesław oraz Szarowicz Piotr.
Bardzo doświadczony i sprawny zespół sędziowski oraz, co warto podkreślić, znakomite, zasobne w zwierza (bardzo dobry stan bażantów) łowisko pozwoliły na sprawne przeprowadzenie konkursu.
Przyznano 6 dyplomów, w tym 4 I stopnia i 2 II stopnia. Najlepszy wynik uzyskał Kolega Wiktor Słodownik prowadzący sukę RITA Kajminia.

Poniżej komplet wyników oraz galeria zdjęć.

Zbigniew Ciemniewski

3 Comments

  1. Bardzo dobrze zorganizowany konkurs, brawo dla organizatorów i sędziów bo choć rygorystyczne oceniali to sprawiedliwie , co widać po wynikach.

  2. Chciałbym podziękować organizatorom za doskonały konkurz. Doskonałe tereny do testowania, gdzie mogla być i była zwierzyna.
    Tak wiele możliwości, weby wyżeł mogl pokazać, dlaczego jest wyżłem długo nie widziałem. Wyjeżdżałem z konkurzu z tym najlepszym uczuciem. Brawo dla organizatorów, sędziów i Klubu Wyżłów Polskiego Związku Łowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *