Szkolenie przewodników z wyżłami w OHZ Moszna – 25-26.06.2016 r.

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
powoli kończy się czas wiosennych imprez kynologii łowieckiej, otwierając jednocześnie przestrzeń dla pracy przed nadchodzącym nieubłaganie, za parę już miesięcy, sezonem konkursów jesiennych oraz sezonem polowań. Młode wyżły, które zdobyły dyplomy prób pracy oraz oczywiście ich przewodnicy będą mieli sporo pracy przed sobą. Zarząd Klubu przygotował szkoleniowy weekend w dniach 25-26.06.2016 r.
Będziemy korzystali z gościny OHZ w Mosznej na Opolszczyźnie, a zawiłości szkolenia młodych wyżłów będzie wyjaśniał doświadczony niemiecki sędzia i szkoleniowiec Pan Marcus Kozlowski, z Klubu Wyżłów Krótkowłosych Rheinlad. Ten sam, który prowadził zajęcia w Czempiniu na wiosnę tego roku.
Obok podstaw przygotowania młodego wyżła do konkursu wielostronnego, będą omówione i praktycznie przećwiczone zasady konkursu SOLMS w systemie niemieckim. Ta część oferty kierowana jest do przewodników zainteresowanych udziałem w SOLMS organizowanym w październiku br., również w OHZ Moszna, będącym kolejnym rozdaniem Polsko-Niemieckich Dni Kynologii Łowieckiej, tym razem z dodatkiem, JESIEŃ 2016. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc proszę o zapisy poprzez zakładkę Szkolenia na stronie Klubu.
Na koniec jedna, ważna uwaga. Na SOLMS w październiku będziemy przyjmowali wszystkie rasy wyżłów, a nie tylko wyżły niemieckie krótkowłose.

Zbigniew Ciemniewski